Štrajk prerušujeme, aby zosilnel!

Podporujú nás

Džumelec, Som učiteľ aj keď nemusím.
Dorota Ideas - Za zmenu, protest song
Daniel Hevier, spisovateľ, dramatik
Doc. RNDr. Martin Mojžiš, PhD., teoretický fyzik a vysokoškolský učiteľ teoretickej fyziky na FMFI UK
Jana Oľhová, herečka
Mária Smreková, riaditeľka 1. súkromného gymnázia
Matej Struhár a Šimon Horna, autori učiteľského protestsongu
Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky
Michal Handzuš, majster sveta v ľadovom hokeji 2002
Juraj Kemka, herec
Zuzana Wienk, Aliancia Fair-Play
Michal Hvorecký, spisovateľ

Jednotlivci a organizácie

Osobnosti:

  1. Doc. akad. maliar Blažej Baláž, výtvarník a vysokoškolský pedagóg
  2. Peter Balko, spisovateľ
  3. Eva Pavlíková, herečka
  4. Juraj Nvota, režisér
  5. Fedor Gömöry, vedec roka 2014
  6. Zuzana Homolová, pesničkárka
  7. Mgr. Roman Pomajbo, herec, humorista
  8. Daniel Hevier, spisovateľ, dramatik
  9. Zuzana Fialová, herečka (video)
  10. Marián Geišberg, herec
  11. Dominika Kavaschová, herečka
  12. Gabriela Dzuríková, herečka
  13. Silvester Lavrík, prozaik, básnik, dramatik
  14. Daniel Majling, dramaturg Činohry SND
  15. Michal Hvorecký, spisovateľ
  16. Ady Hajdu, herec
  17. Beáta Dubasová, speváčka
  18. Peter Šimun, herec
  19. Daniel Dangl, herec, scenárista, režisér
  20. Katarína Janečková, športovkyňa, maliarka
  21. Róbert Jakab, herec
  22. Lasky, spevák
  23. Marián Miezga, herec
  24. Robo Opatovský, spevák
  25. Lukáš Latinák, herec
  26. Katka Ščevlíková, speváčka
  27. Eva Pavlíková, herečka
  28. Emília Vášáryová, herečka Činohry SND
  29. Martin Huba, režisér, herec Činohry SND
  30. Laco Teren, výtvarník
  31. Diana Mórová, herečka Činohry SND
  32. Peter Brajerčík, herec
  33. Daniel Fischer, herec Činohry SND
  34. Lenka Garajová, dramaturgička
  35. Anna Javorková, herečka Činohry SND
  36. Iveta Pagáčová, herečka
  37. Ľuboš Kostelný, herec Činohry SND
  38. Lukáš Dóza, herec
  39. Marek Majeský, herec
  40. Marko Škop, filmový režisér
  41. Maroš Hečko, šéfdramaturg Rádia_FM
  42. Mátyás Prikler, filmový režisér a producent
  43. Ivana Kuxová, herečka
  44. Henrieta Mičkovicová, herečka
  45. Martin Geišberg, hudobník a herec
  46. Peter Zajac, literárny kritik, esejista
  47. Ivan Štrpka, spisovateľ
  48. Vec - Branči Kováč, raper
  49. Martin ,,Kuxo" Kukoľ, hudobný manažér
  50. Matej Struhár a Šimon Horna (autor štrajkových samolepiek)
  51. Lucia Vráblicová, herečka
  52. Svetlana Rymarenko, speváčka
  53. Ladislav Hrušovský a Majo Labuda, herci
  54. prof. RNDr. Ján Pišút, DrSc., fyzik, vysokoškolský pedagóg, bývalý minister školstva
  55. prof. RNDr. Jordan Kolarov, DrSc., emeritný profesor, Univerzita Komenského v Bratislave
  56. prof. RNDr. Martin Chovan, DrSc., emeritný profesor, Univerzita Komenského v Bratislave
  57. prof. Rudolf Sikora, akademický maliar
  58. prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc., emeritný profesor a bývalý rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
  59. prof. RNDr. Július Šubík, DrSc., emeritný profesor
  60. prof. RNDr. Ivan Kraus,  DrSc., emeritný profesor
  61. prof. PhDr. Valér Mikula, CSc., spisovateľ a vysokoškolský pedagóg
  62. prof. RNDr. Ladislav Kováč,  DrSc., emeritný profesor

Odborové a stavovské organizácie:

  1. Nezávislé kresťanské odbory Slovenska (vyhlásenie Nitra ide do štrajku!)
  2. Nové školské odbory
  3. Slovenská komora učiteľov
  4. Zväz maďarských pedagógov
  5. Slovenská komora angličtinárov
  6. World Federation of Teachers Unions (FISE)

Akademické organizácie:

  1. Študentská rada vysokých škôl
  2. Asociácia stredných zdravotníckych škôl
  3. Asociácia základných umeleckých škôl SR (vyjadrenie predsedníčky)
  4. Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
  5. Slovenská asociácia pedagogiky raného detstva
  6. Oddelenie didaktiky fyziky  FMFI UK BA 
  7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV
  8. Filozofická fakulta Univerzity Komenského (vyhlásenie akademického senátu)
  9. Filozofická fakulta UMB v Banskej  Bystrici
  10. Žiacka rada školy na SPŠE K. Adlera v Bratislave
  11. Vedenie, pedagógovia a študenti Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity
  12. Stredoškolská študentská únia Slovenska, o. z.
  13. Prešovská univerzita v Prešove, Filozofická fakulta, Inštitút slovakistických a mediálnych štúdií
  14. Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta, Katedra logiky a metodológie vied
  15. Pedagogická fakulta UK Bratislava (Vyhlásenie študentov - podpora zamestnancov fakulty)
  16. Katedra slovenského jazyka Filozofickej fakulty UK v Bratislave
  17. Filozofická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove
  18. Akademický senát Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave
  19. Vysoká škola múzických umení
  20. Vysoká škola výtvarných umení
  21. Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky, Katedra základov a vyučovania informatiky
  22. Univerzita Konštantína Filozofa, Filozofická fakulta, Katedra histórie
  23. Katedra matematiky, Fakulta prírodných vied, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
  24. Katedra anglistiky a amerikanistiky na UPJŠ v Košiciach
  25. Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta sociálnych a ekonomických vied (podpora aktivít IVU)
  26. ZUŠ Ľudovíta Rajtera, Sklenárova, Bratislava
  27. Katedra aplikovanej informatiky FMFI UK v Bratislave
  28. Katedra elementárnej a predškolskej pedagogiky PF UMB v B. Bystrici
  29. Katedry hudobnej kultúry PF UMB v B. Bystrici
  30. Kolektív pedagógov Ústavu maďarskej jazykovedy a literárnej vedy Fakulty stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
  31. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Fakulta stredoeurópskych štúdií, Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy
  32. Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline
  33. Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
  34. Akademický senát Filozofickej fakulty UMB v Banskej Bystrici
  35. Katedra psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského
  36. Katedra filozofie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  37. Hudobná a tanečná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave
  38. Vedenie Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku
  39. Vyhlásenie akademickej obce Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave
  40. Akademický senát Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a jej Katedra ekonómie
  41. Katedra geografie a geológie FPV Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  42. Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave
  43. Akademický senát Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  44. Katedra politológie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  45. Akademický senát a vedenie Fakulty výtvarných umení Akadémii umení v Banskej Bystrici
  46. Ústav svetovej literatúry Slovenskej akadémie vied
  47. Ústav výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied
  48. Akademický senát Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  49. Akademický senát Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  50. Akademický senát Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku
  51. Slovenská historická spoločnosť pri SAV

Rodičovské iniciatívy a skupiny:

  1. Iniciatíva Slovenských RODIČOV
  2. ŠTRAJK RODIČOV/Iniciatíva Bratislavských Rodičov (IBR)
  3. Nech je ŠKOLSTVO PRIORITA
  4. Pánovi učiteľovi z lásky
  5. Rodičia žiakov ZŠ Mlynská
  6. Rodičia detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy (odkaz na petíciu)
  7. Rodičia za lepšie školstvo
  8. Ako môžu rodičia podporiť učiteľov
  9. Platforma rodičov detí s ŤZP
  10. Rodičovská rada Gymnázia V.B.Nedožerského v Prievidzi
  11. Iniciatíva nitrianskych rodičov - INR
  12. Rodičia žiakov ZŠ Ostredková
  13. Rada rodičov RZ CORNUS pri  ZŠ Drieňová, Bratislava - Ružinov
  14. O. z. Zámoček pri štátnej MŠ Kuzmányho v Bratislave
  15. Zelená stužka - Iniciatíva rodičov na podporu učiteľov (výzva Iniciatívy rodičov SŠ Novohradská)

Študentské iniciatívy a skupiny:

  1. Slováci na zahraničných univerzitách -  v Londýne alebo všade inde (odkaz na petíciu)
  2. Vyhlásenie študentov PdF UK
  3. Podpora študentov
  4. Študenti Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici
  5. Rada študentov mesta Banská Bystrica
  6. Študentské iniciatívy podporujúce štrajk učiteľov - doma aj v zahraničí
  7. Slovenskí študenti v Berlíne
  8. Doktorandi a študenti KKN HTF VŠMU
  9. Študenti 4. ročníka učiteľstva, kombinácia matematika - fyzika/matematika - telesná výchova na FMFI UK
  10. Študenti učiteľstva humanitných a prírodných predmetov UPJŠ v Košiciach
  11. Slovenskí študenti vo Viedni
  12. Slovenskí študenti v Dánsku
  13. Študentská iniciatíva - Ďakujeme, že vieme
  14. Slovenskí študenti vo Francúzsku
  15. Slovenskí študenti v Škótsku
  16. Doktorandi a doktorandky Teórie vyučovania matematiky a študentky učiteľstva matematiky na Katedre matematiky FPV UMB Banská Bystrica
  17. Slovenskí študenti na University of Glasgow
  18. Slovenskí študenti (a ďalší podporovatelia) v Brne
  19. Iniciatíva podporujem protestujúcich učiteľov a lekárov
  20. Britskí študenti vyučovania angličtiny ako cudzieho jazyka
  21. List slovenských študentov v zahraničí Iniciatíve vysokoškolských učiteľov
  22. List slovenských študentov v zahraničí ministrovi školstva
  23. List absolventov STU svojej alma mater
  24. Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku

Jednotlivci a iné organizácie:

  1. Kampaň A DOSŤ!
  2. Aktívny študent
  3. Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom
  4. Podpora od rodiča
  5. Talentída, n. o.
  6. Turnaj mladých fyzikov
  7. Nadácia pre deti Slovenska
  8. Štrajkujúci rodič
  9. Iniciatíva Veda chce žiť!
  10. Slovensko.digital
  11. Trojsten, o. z.
  12. Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie BA I
  13. P-MAT, n.o.
  14. Základná organizácia č. 6 SZOPK Bratislava
  15. Festival komornej hudby Konvergencie
  16. Aspekt
  17. Rodič Kamil Kandalaft
  18. Slovenský tím medzinárodnej štúdie „Health Behaviour in School-Aged Children“
  19. Goetheho inštitút
  20. Spoločnosť učiteľov nemeckého jazyka a germanistov
  21. Štrajkujúci učitelia z cirkevných škôl
  22. Bratislavský samosprávny kraj
  23. Jamila Maharramova, Azerbajdžan
  24. Graham Crookes, University of Hawai'i, USA
  25. Basma, učiteľka, Sýria
  26. Irene Millán, Madrid, Španielsko
  27. Yuya, Japonsko
  28. Priatelia Rače, o.z.
  29. Podporovatelia na portáli Jablko
  30. Lina, učiteľka, Čína
  31. Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Hubeného, Bratislava
  32. Asociácia nezávislých producentov
  33. JUDr. Peter Bročka LL.M. - primátor mesta Trnava
  34. Slovenskí ekonómovia pôsobiaci na Slovensku a v zahraničí
  35. Slovenskí doktorandi a fyzici z Univerzity Komenského pracujúci v nemenovanej vedeckej inštitúcii sídliacej v Ženeve :)
  36. Heinrich Falb, učiteľ, Kassel, Nemecko (reakcia na článok v Süddeutsche Zeitung)
  37. Louise, učiteľka, Grécko
  38. Archtung, občianske združenie ktoré organizuje Noc architektúry

Osobne nás podporili

Odoslaním podpisu cez formulár podporilo Iniciatívu slovenských učiteľov 10755 ľudí:

  1. Libuše Šetinová, Bratislava
  2. Martin Potočňák, Závod
  3. Miroslav Hlúbik, Púchov
  4. Soňa Šimončičová, Trnava
  5. Milan Hovanec, Košice
  6. Zdena Michalovičová, Bratislava
  7. Eva Rošková, Poprad
  8. Alena Róžová, Nitrianske Hrnčiarovce
  9. Iveta Kipsová, Bratislava
  10. Jaroslava Horčičáková, Oščadnica
  11. Adriana Seková, Partizánske
  12. PaedDr. Emília Gašparíková, Šaštín-Stráže
  13. Julián Ondriš, Hlohovec
  14. Andrej Klamo, Kuchyňa
  15. Mária Orolínová, Trnava
  16. Peter Jedlicka, Frankfurt
  17. Michal Elias, Giraltovce
  18. Alexandra Dobrotková, Bratislava
  19. Mária Dananaiová, Nové Zámky
  20. Marián Rybár, Trnovec
  21. Klára Kusa, Bratislava
  22. Peter Švarc, Bojnice
  23. Lucia Király Csajka, Bratislava
  24. Katka Kolembusová, Senec
  25. Anna Habdáková, Bratislava
  26. ivan pokorný, hrabovka
  27. Matej Breja, Bratislava
  28. Milan Sojka, Prievidza
  29. Michal Džeksn, Bratislava
  30. Juraj Petrík, Bratislava
  31. David Kletzl, Brno
  32. Danica Jurčáková, Bacúch
  33. Martin Lukačovský, Bratislava
  34. Daniel Sloboda, Bratislava
  35. Zdenko Ivančík, Prievidza
  36. Andrea Ozdaniova, Kosicke Olsany
  37. Karin Sabolikova, Kosice - vidiek
  38. Nadežda Jelušová, Bratislava
  39. Pavol Šefčík, Spišská Nová Ves
  40. Zuzana Vass , Košice
  41. Tomáš Mokráň, Trenčín
  42. Oľga Balušíková, Považská Bystrica
  43. Nikola Canigova, Bratislava
  44. Jana Faltejsek, Bratislava
  45. Natália Holtánová, Žilina
  46. Janka Holtánová, Žilina
  47. Petra Mandzáková Tolnayová, Martin
  48. Daniela Kušnírová, Alekšince 190
  49. Darina Lešková, Prešov
  50. Alena Rapošová, Bratislava
  51. Alena Vicenová, Bernolákovo
  52. Lukáš Belianský, Partizánske
  53. Iveta Bernátová, Bzenov
  54. Frank Schindler, Bratislava
  55. Stanislav Tinka, Borinka
  56. marcela szathmaryova, kosice
  57. Katarína Hoštáková, Žilina
  58. Hana Pavlendová, Zvolen
  59. Miroslava, Skubeňová
  60. Veronika Krajmerová, Lovča
  61. Milan Masarovič, Bratislava
  62. Peter Palček, Žilina
  63. Ing.Iveta Sedláková, PhD, Žilina
  64. Jan Kuzmik, Bratislava
  65. Tibor Winkler, Bratislava
  66. Ivan Olejár, Prešov
  67. Tomáš Zámečník , Trenčín
  68. Alžbeta Holá, Bratislava
  69. Peter Urban, Banská Bystrica
  70. Adriana Šterdasová, Jasenica
  71. Alexandra Krissova, Bratislava
  72. Miriam Dúcka, Zs s Ms Dvorec
  73. Mgr. Ivana Janáková, Zvolen
  74. Janka Képesová, Čečejovce
  75. Ľubica Melichová, Zvolen
  76. Andrej Gendiar, Bratislava
  77. Michal Blaho, Gáň
  78. Štefan Olejník, Bratislava
  79. Enric Pardo, Bratislava
  80. Ľubica Marková, Zvolen
  81. Iveta Huttererová, Zvolen
  82. Daniel Tunega, Bratislava
  83. Spolocnost pre predskolsku vychovu, Zvolen
  84. Vladimír Wieser, Liptovský Mikuláš
  85. Jan Ondrejčik, Nálepkovo
  86. Mgr.Zuzana Ondrejčikova, Nálepkovo
  87. Mgr.Helena Strompfová, Nálepkovo
  88. Matej Polák,Doc. Ing. PhD, Kamenica nad /Cirochou
  89. Eva Mrázová, Bratislava
  90. Lucia Budajová, Brezno
  91. Radovan Kyška Pipík, Banská Bystrica
  92. Martin Djablik, Kysucke Nove Mesto
  93. Nikola Jankovič, Bučany 727
  94. Ondrej Strnád, Banská Bystrica
  95. Jana Jelenčiaková, Bratislava
  96. Jozef Markoš, Bratislava
  97. Juraj Varga, Bratislava
  98. Viktória Lešníkíková, Banská Bystrica
  99. Viktor Lešník, Banská Bystrica
  100. Mgr. Eva Kollarova, PhD., Bratislava
  101. Natalia Vargova, Bratislava
  102. Mgr.Erika Backova, Senec
  103. Mária Šumichrastová, Nemšová
  104. Eva Vancova, Bratislava
  105. Andrea Rolková, Kremnica
  106. Mojmír Kališ, Bratislava
  107. Sebastian Hmilanský , Bratislava
  108. Eva Vokabrodova, Bratislava
  109. Milan Brachňák, Bratislava
  110. Michal Radič, Podtureň
  111. Marián Repiský, Krupina
  112. Andrea Hagonyová Šipekyová, Horné Saliby
  113. sona starobova, Bratislava
  114. Ingrid Bitterová, Komárno
  115. Ivan Olejár, Prešov
  116. Ivica Baratková, Bratislava
  117. Igor Strnisko, PhD., Lisková
  118. Andrea Rezekova, Bratislava
  119. Mária Chudíková, Spišské Vlachy
  120. Olga kunstekova, Trencin
  121. Dagmar Popjaková, Bratislava
  122. Peter Borčin, Topoľčianky
  123. Michael Lorincz DiS.art, Veľký Kýr
  124. Marianna Richtáriková, Bratislava
  125. Ľubomír Kováč, Košice
  126. Matej Antalek, Stara Tura
  127. Erik Bartos, Nove Mesto Nad Vahom
  128. Martin Broska, BRATISLAVA
  129. Andrej Zimeľ, Bystrčka
  130. Vladimír Crmoman, Nitra
  131. Gabriela Crmomanová, Nitra
  132. Lucia Bartková, Spišská Nová Ves
  133. Asociácia výchovných poradcov , Levice
  134. Eliška Bálintová, Tisovec
  135. Sofia Albertová, Rimavská Sobota
  136. Milan Katreniak, Tisovec
  137. Filip Hudec, Bratidlava
  138. Jana Stefakova, Chicago, IL USA
  139. Daniel Stefak, Chicago, IL USA
  140. Alexandra Hucekova, Zilina
  141. Martina Maľová, Ivanka pri Dunaji
  142. Peter Čilek, šaľa
  143. Mária Miklušičáková, Námestovo
  144. Michaela Šušková, Námestovo
  145. Elena Jandikova, Banská Bystrica
  146. katarina vilhanová, Košice
  147. Magdaléna Žišková, Bratislava
  148. Rebeca Vašková, Jelka
  149. Terézia Horniaková, Nová Baňa
  150. Mária Kovácsová, Lučenec
  151. Ingrid Turisová, Banská Bystrica
  152. Ján Mihálik, Ivanka pri Dunaji
  153. Zuzana Marcinová, Sobrance
  154. Lenka Zámečníková, Bratislava
  155. Michal Lečko, Soblahov
  156. Michal Blšák, Bratislava
  157. Jozef Onderčin, Bratislava Petržalka
  158. Elena Vaníková, Bratislava
  159. Anna Bajčanová, Bratislava
  160. Martina Martausova, Presov
  161. Mgr. Danka Hnilicová, 90604 Rohov
  162. Pavol Krajčír, Bratislava
  163. Maria horvatova, Borinka
  164. Nikola Grolmusová, Kanianka
  165. Domnik Kralik, Košice
  166. Ing. Boris Kacer, Bernolakovo
  167. Tomáš Švec, Závod
  168. Igor Sobolik, Bratislava
  169. Michal Vaclavik, Sušany
  170. Jana Marcineková, Zvolen
  171. Marián Gazdík, Bratislava
  172. Ingrid Vargova, Samorin
  173. jozef Trnka, Gbeľany
  174. Juraj Valko, Žilina
  175. Nikola Turčiaková, Pavlova Ves
  176. Martin Derner, Bratislava
  177. Scarlet Alberova, Rimavska Sobota
  178. Monika Svrčková, hamuliakovo
  179. Ivan Král, Bojničky
  180. Matej Šándor, Rimavská Sobota
  181. Mgr.Zdenka Práznovská, Pata
  182. zaza pastirik, bratislava
  183. Ing. Pál Perleczky, Horné Saliby
  184. Katarína Vassalová, Bratislava
  185. Juraj Podoba, Bratislava
  186. Robert Roth, Bratislava
  187. Martina Kobolková, Senec
  188. Jana Vaľková, Mgr., Trenčianska Teplá
  189. Vladislav Močári, banska bystrica@gmail.com
  190. Lenka Mazakova, Košice
  191. Magdaléna Paluchová, Čadca
  192. Miloš Minárik, Piesšťany
  193. Katarína Mádelová, Bratislava
  194. Miroslava Krescenko, Trnava
  195. Karin Krchnáková, Bratislava
  196. Helena Rodáková, Vápeník 36
  197. Terézia Slanináková, Skalité
  198. Vasilko Ján, Košice
  199. Vlasta Košárová, Hlinné
  200. Veronika Hucíková, Žilina
  1. Alexandra Skirčáková, Dolný Kubín
  2. Dorota Petrušková, Prešov
  3. Anna Kucharíková, Bratislava
  4. Marek Vidiš, Poprad
  5. Branislav Horváth, Horné Orešany
  6. Adriána Milotová, Radošovce
  7. Alena Grílusová, Námestovo
  8. Hana Chorvátová, Banská Bystrica
  9. Zuzana Bukovská, Košice
  10. Ondrej Straka, Šoporňa
  11. Norbert Mogyorósi, Krásnohorské Podhradie
  12. Tereza Kukučková, Trenčín
  13. Katarína Kočnerová, Šaľa
  14. Helena Andreeva, Michalovce
  15. Lucia Kišová, Bratislava
  16. Zuzana Koprušáková, Sp. Teplica
  17. Prof. Dr. h. c. Ing. Juraj Stern, PhD , Bratislava
  18. Edeltraud Janáčiková, Banská Bystrica
  19. Simona Opatová, Beckov
  20. Stanislav Styan, Bratislava
  21. Michaela Múčková, Závod
  22. Oľga Kudláčová, Bratislava
  23. Gabriela Pleschová, Bratislava
  24. Nikola Jankovič, Bučany
  25. Juraj Havlík, Selce
  26. Eva Marčáková, Trenčín
  27. Matej Jakab, Trebišov
  28. Peter Spišák, Michalovce
  29. Katarina Katinova, Bratislava
  30. Maria Spisakova, Michalovce
  31. Miriam Trnková, Jasová
  32. Kristína Vargová, Veľký Šariš
  33. Anna Rumanova, Nitra
  34. Ladislav Ruman, Nitra
  35. zuzana kyselova, bratislava
  36. Daniela Olejárová, Bratislava
  37. Jaroslav Gurican, Bratislava
  38. Pavol Fačko, Dolný Kubín
  39. Magdaléna Šandríková, Pukanec
  40. Lukáš Meňhert, Čierne Kľačany
  41. Miroslav Krchňavý, Bratislava
  42. Martin, Bušík
  43. Karol Benko, Dubnica nad Váhom
  44. Gabriela Potisková, Bratislava
  45. Nadežda Bystrická, Bratislava
  46. Jana Minarikova, Nitra
  47. Sviatoslav Molnár ml., Bratislava
  48. Drahoslav Gasparovic, Rovinka
  49. Ján Baláž, Banská Štiavnica
  50. Jozef Madzin, Poprad
  51. Petra Huliaková, Žilina
  52. Peter Pakan, Žilina
  53. Vlado Potisk, Bratislava
  54. Ivan Polčic, Bratislava
  55. Miroslav Balala, Žilina
  56. Rastislav Sopúch, Bratislava
  57. Zuzana Englmanová, Bratislava
  58. Simona Rajčániová, Bratislava
  59. Romana Letanovská, Prievidza
  60. Tomas Podmanik, Topolcany
  61. Daniel Gašpierik, Košice
  62. Petra Sýkorová, Žilina
  63. Mariana Damborská, NITRA
  64. Barbora Bezáková, Banská Bystrica
  65. Tomáš Košík, Bardejov
  66. Marek Čecho, Spisska Nová Ves
  67. Ivan Feigl, Košice
  68. Darina Dvorská, Bratislava
  69. Radana Štrbáková, Bratislava
  70. Miriam Bicková, Košice
  71. Iniciatíva študentov pedagogických odborov VŠ, Trnava
  72. Dominik Turiak, Zilina
  73. Roman Hofreiter, Liptovský Mikuláš
  74. Matus Antolik, Poprad
  75. Marcela Vlčeková, Bratislava
  76. Csaba Hóka, Bratislava
  77. Hana Stanková, Bratislava
  78. Petra Laktišová, Bratislava
  79. Jana Stanislavova, Rudňany
  80. Alena Bachratá, Žilina
  81. Anezka Miskelova, Ziar nad Hronom
  82. Antónia Karabová, Bratislava
  83. Veronika Búcsiová, Most pri Bratislave
  84. Matej Zigo, Modra
  85. Klaudia Gužáková, Rimavská Sobota
  86. Judita Dobrá, Galanta
  87. Martin Bachratý, Žilina
  88. Pavol Roman, Trnava
  89. HELENA LAUCIKOVA, Bratislava
  90. Vlado Talian, Bratislava
  91. Lucia Gregorová, Bratislava
  92. Alžbeta Menyhartová, Horné Mýto
  93. Eszter Menyhartová, Horné Mýto
  94. Gábor Jakubecz, Topoľníky
  95. Alžbeta Jakubeczová, Topoľníky
  96. Zuzana Jašková, Sobrance
  97. Gergely Vörös, Lehnice
  98. Dusan Janecek, Tvrdosin
  99. Jarmila GurSKA, bratislava
  100. Matej Turza, Bratislava
  101. tünde mészárot, balon
  102. Nikola Gálová, Šaľa
  103. Martin Meľuch, Čabiny
  104. Marián Solnica, Nové Zámky
  105. Helena Subjaková, Lehota pod Vtáčnikom
  106. Jakub Pullmann, Žiar Nad Hronom
  107. Lucia Šohajdová, Skalica
  108. clovek pre cloveka,n.o., presov
  109. Martin Mocko, Bratislava
  110. Šimon Grác, Topolcany
  111. Marek Horniak, Nová Baňa
  112. Terézia Horniaková, Nová Baňa
  113. Tomáš Bako, Klasov
  114. Michal Alexovič, Koškovce
  115. Richard Balogh, Bratislava
  116. Adam Válek, Bratislava
  117. Tomáš Derka, Vysoká pri Morave
  118. Lilla Koreňová, Bratislava
  119. Marek Števuliak, Hladovka
  120. Drahotín Drdák, Žilina
  121. Peter Beňuš, Bratislava
  122. Beáta Miľová, Košice
  123. Jakub Ďurech, Bratislava
  124. Filip Skultety, Poruba
  125. Jolana Darulová, Banská Bystrica
  126. Katarína Koštialová, Zvolen
  127. Lenka Grófová, bratislava
  128. Zdena Krišková, Poprad
  129. Erika Štefanková, Čierna Lehota
  130. Miroslav Faturík, Beluša
  131. Michal Kren, Bratislava
  132. Viera Pixová, Bratislava
  133. Dominik Kačmár, Malcov
  134. Michal Melúch, Bratislava
  135. Karol Marso, Bratislava
  136. Viera Miššíková, Bratislava
  137. Miroslav Procházka, Petrova Ves
  138. David Csomor, Bratislava
  139. Matej Uhlik, Bratislava
  140. Martin Mekota, Bratislava
  141. Matej Képeš, Moldava nad Bodvou
  142. Marek Bernád, Bratislava
  143. Martin Brakl, Bratislava
  144. Tatiana Kúdelová, Bratislava
  145. Kamila Šandalová, Bratislava
  146. terézia kaššovicová, Štvtok
  147. Juraj Branický, Žilina
  148. Ivana Shawkatová, Bratislava
  149. Adriána Ščamborová, Veľké Kapušany
  150. Ľubomír Revay, Skalité
  151. Mária Revayová, Skalité
  152. Jozef Bendík, Bratislava
  153. Lubica Pešková, Dubová
  154. Dáša Semjanová, Košice
  155. Barbora Repková, Bratislava
  156. Peter Tylka, Liptovsky Mikulas
  157. Peter Hucík, Žilina
  158. Mgr. Nataša Gundová, Považská Bystrica
  159. Martina Brezová, Bratislava
  160. Angela Klamová, Pezinok
  161. Martin Flaška, Bratislava
  162. Matúš Kišša, Krpeľany
  163. Alžbeta Meňkyová, Michalovce
  164. Miroslava Raničová, Michalovce
  165. Viera Krešáková, Banská Bystrica
  166. Chiara Rasochová, Bratislava
  167. Ján Vecan, Košice
  168. Ľubica Černá, Bánov
  169. Matej Petroci, Poprad
  170. Ivan Galdík, Rimavská Sobota
  171. Mária Šabíková, Bratislava
  172. Elena Fedorová, Zákamenné
  173. Ivana Takacova, Kosice
  174. Alena Bodingerová, scenáristka, Bratislava
  175. Peter Kováč, Rimavská Sobota
  176. Lucia Zivnova, Bratislava
  177. Ruzena Zivnova, Skalica
  178. Mariana Pavelková, Likavka
  179. Marek Mati, Mojš 91, 010 01 Žilina
  180. Ivana Rusnáková, Revúca
  181. Roman Pašteka, Bratislava
  182. Dana Jarošová, Trenčianske Teplice
  183. Ján Klíma, Bratislava
  184. Michaela Borikova, Bratislava
  185. Martina Vacová, Humenné
  186. Lucia Karlikova, Povazska 18
  187. Anastázia Strečková, Zvolen
  188. Tomáš Rajtík, Bratislava
  189. Sidonia Csolleova, Bratislava
  190. Štefan Mentel, Bratislava
  191. Viktória Gavaldová, Ivanka pri Dunaji
  192. Pavol Blaho, Modra
  193. Mgr.art Anabela Bačíková, Bratislava
  194. Kristína, Dulinová
  195. Patrik Florek, Dublin
  196. Jana Chrenová, Sľažany
  197. Jozef Starna, Košice
  198. Juraj Košík, Púchov
  199. Jan Bugar, Levice
  200. Milada Bugarova, Levice