Štrajk prerušujeme, aby zosilnel!

Podporujú nás

Džumelec, Som učiteľ aj keď nemusím.
Dorota Ideas - Za zmenu, protest song
Daniel Hevier, spisovateľ, dramatik
Doc. RNDr. Martin Mojžiš, PhD., teoretický fyzik a vysokoškolský učiteľ teoretickej fyziky na FMFI UK
Jana Oľhová, herečka
Mária Smreková, riaditeľka 1. súkromného gymnázia
Matej Struhár a Šimon Horna, autori učiteľského protestsongu
Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky
Michal Handzuš, majster sveta v ľadovom hokeji 2002
Juraj Kemka, herec
Zuzana Wienk, Aliancia Fair-Play
Michal Hvorecký, spisovateľ

Jednotlivci a organizácie

Osobnosti:

  1. Doc. akad. maliar Blažej Baláž, výtvarník a vysokoškolský pedagóg
  2. Peter Balko, spisovateľ
  3. Eva Pavlíková, herečka
  4. Juraj Nvota, režisér
  5. Fedor Gömöry, vedec roka 2014
  6. Zuzana Homolová, pesničkárka
  7. Mgr. Roman Pomajbo, herec, humorista
  8. Daniel Hevier, spisovateľ, dramatik
  9. Zuzana Fialová, herečka (video)
  10. Marián Geišberg, herec
  11. Dominika Kavaschová, herečka
  12. Gabriela Dzuríková, herečka
  13. Silvester Lavrík, prozaik, básnik, dramatik
  14. Daniel Majling, dramaturg Činohry SND
  15. Michal Hvorecký, spisovateľ
  16. Ady Hajdu, herec
  17. Beáta Dubasová, speváčka
  18. Peter Šimun, herec
  19. Daniel Dangl, herec, scenárista, režisér
  20. Katarína Janečková, športovkyňa, maliarka
  21. Róbert Jakab, herec
  22. Lasky, spevák
  23. Marián Miezga, herec
  24. Robo Opatovský, spevák
  25. Lukáš Latinák, herec
  26. Katka Ščevlíková, speváčka
  27. Eva Pavlíková, herečka
  28. Emília Vášáryová, herečka Činohry SND
  29. Martin Huba, režisér, herec Činohry SND
  30. Laco Teren, výtvarník
  31. Diana Mórová, herečka Činohry SND
  32. Peter Brajerčík, herec
  33. Daniel Fischer, herec Činohry SND
  34. Lenka Garajová, dramaturgička
  35. Anna Javorková, herečka Činohry SND
  36. Iveta Pagáčová, herečka
  37. Ľuboš Kostelný, herec Činohry SND
  38. Lukáš Dóza, herec
  39. Marek Majeský, herec
  40. Marko Škop, filmový režisér
  41. Maroš Hečko, šéfdramaturg Rádia_FM
  42. Mátyás Prikler, filmový režisér a producent
  43. Ivana Kuxová, herečka
  44. Henrieta Mičkovicová, herečka
  45. Martin Geišberg, hudobník a herec
  46. Peter Zajac, literárny kritik, esejista
  47. Ivan Štrpka, spisovateľ
  48. Vec - Branči Kováč, raper
  49. Martin ,,Kuxo" Kukoľ, hudobný manažér
  50. Matej Struhár a Šimon Horna (autor štrajkových samolepiek)
  51. Lucia Vráblicová, herečka
  52. Svetlana Rymarenko, speváčka
  53. Ladislav Hrušovský a Majo Labuda, herci
  54. prof. RNDr. Ján Pišút, DrSc., fyzik, vysokoškolský pedagóg, bývalý minister školstva
  55. prof. RNDr. Jordan Kolarov, DrSc., emeritný profesor, Univerzita Komenského v Bratislave
  56. prof. RNDr. Martin Chovan, DrSc., emeritný profesor, Univerzita Komenského v Bratislave
  57. prof. Rudolf Sikora, akademický maliar
  58. prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc., emeritný profesor a bývalý rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
  59. prof. RNDr. Július Šubík, DrSc., emeritný profesor
  60. prof. RNDr. Ivan Kraus,  DrSc., emeritný profesor
  61. prof. PhDr. Valér Mikula, CSc., spisovateľ a vysokoškolský pedagóg
  62. prof. RNDr. Ladislav Kováč,  DrSc., emeritný profesor

Odborové a stavovské organizácie:

  1. Nezávislé kresťanské odbory Slovenska (vyhlásenie Nitra ide do štrajku!)
  2. Nové školské odbory
  3. Slovenská komora učiteľov
  4. Zväz maďarských pedagógov
  5. Slovenská komora angličtinárov
  6. World Federation of Teachers Unions (FISE)

Akademické organizácie:

  1. Študentská rada vysokých škôl
  2. Asociácia stredných zdravotníckych škôl
  3. Asociácia základných umeleckých škôl SR (vyjadrenie predsedníčky)
  4. Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
  5. Slovenská asociácia pedagogiky raného detstva
  6. Oddelenie didaktiky fyziky  FMFI UK BA 
  7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV
  8. Filozofická fakulta Univerzity Komenského (vyhlásenie akademického senátu)
  9. Filozofická fakulta UMB v Banskej  Bystrici
  10. Žiacka rada školy na SPŠE K. Adlera v Bratislave
  11. Vedenie, pedagógovia a študenti Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity
  12. Stredoškolská študentská únia Slovenska, o. z.
  13. Prešovská univerzita v Prešove, Filozofická fakulta, Inštitút slovakistických a mediálnych štúdií
  14. Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta, Katedra logiky a metodológie vied
  15. Pedagogická fakulta UK Bratislava (Vyhlásenie študentov - podpora zamestnancov fakulty)
  16. Katedra slovenského jazyka Filozofickej fakulty UK v Bratislave
  17. Filozofická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove
  18. Akademický senát Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave
  19. Vysoká škola múzických umení
  20. Vysoká škola výtvarných umení
  21. Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky, Katedra základov a vyučovania informatiky
  22. Univerzita Konštantína Filozofa, Filozofická fakulta, Katedra histórie
  23. Katedra matematiky, Fakulta prírodných vied, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
  24. Katedra anglistiky a amerikanistiky na UPJŠ v Košiciach
  25. Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta sociálnych a ekonomických vied (podpora aktivít IVU)
  26. ZUŠ Ľudovíta Rajtera, Sklenárova, Bratislava
  27. Katedra aplikovanej informatiky FMFI UK v Bratislave
  28. Katedra elementárnej a predškolskej pedagogiky PF UMB v B. Bystrici
  29. Katedry hudobnej kultúry PF UMB v B. Bystrici
  30. Kolektív pedagógov Ústavu maďarskej jazykovedy a literárnej vedy Fakulty stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
  31. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Fakulta stredoeurópskych štúdií, Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy
  32. Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline
  33. Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
  34. Akademický senát Filozofickej fakulty UMB v Banskej Bystrici
  35. Katedra psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského
  36. Katedra filozofie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  37. Hudobná a tanečná fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave
  38. Vedenie Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku
  39. Vyhlásenie akademickej obce Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave
  40. Akademický senát Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a jej Katedra ekonómie
  41. Katedra geografie a geológie FPV Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  42. Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave
  43. Akademický senát Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  44. Katedra politológie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  45. Akademický senát a vedenie Fakulty výtvarných umení Akadémii umení v Banskej Bystrici
  46. Ústav svetovej literatúry Slovenskej akadémie vied
  47. Ústav výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied
  48. Akademický senát Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  49. Akademický senát Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity
  50. Akademický senát Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku
  51. Slovenská historická spoločnosť pri SAV

Rodičovské iniciatívy a skupiny:

  1. Iniciatíva Slovenských RODIČOV
  2. ŠTRAJK RODIČOV/Iniciatíva Bratislavských Rodičov (IBR)
  3. Nech je ŠKOLSTVO PRIORITA
  4. Pánovi učiteľovi z lásky
  5. Rodičia žiakov ZŠ Mlynská
  6. Rodičia detí navštevujúcich verejné základné a stredné školy (odkaz na petíciu)
  7. Rodičia za lepšie školstvo
  8. Ako môžu rodičia podporiť učiteľov
  9. Platforma rodičov detí s ŤZP
  10. Rodičovská rada Gymnázia V.B.Nedožerského v Prievidzi
  11. Iniciatíva nitrianskych rodičov - INR
  12. Rodičia žiakov ZŠ Ostredková
  13. Rada rodičov RZ CORNUS pri  ZŠ Drieňová, Bratislava - Ružinov
  14. O. z. Zámoček pri štátnej MŠ Kuzmányho v Bratislave
  15. Zelená stužka - Iniciatíva rodičov na podporu učiteľov (výzva Iniciatívy rodičov SŠ Novohradská)

Študentské iniciatívy a skupiny:

  1. Slováci na zahraničných univerzitách -  v Londýne alebo všade inde (odkaz na petíciu)
  2. Vyhlásenie študentov PdF UK
  3. Podpora študentov
  4. Študenti Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici
  5. Rada študentov mesta Banská Bystrica
  6. Študentské iniciatívy podporujúce štrajk učiteľov - doma aj v zahraničí
  7. Slovenskí študenti v Berlíne
  8. Doktorandi a študenti KKN HTF VŠMU
  9. Študenti 4. ročníka učiteľstva, kombinácia matematika - fyzika/matematika - telesná výchova na FMFI UK
  10. Študenti učiteľstva humanitných a prírodných predmetov UPJŠ v Košiciach
  11. Slovenskí študenti vo Viedni
  12. Slovenskí študenti v Dánsku
  13. Študentská iniciatíva - Ďakujeme, že vieme
  14. Slovenskí študenti vo Francúzsku
  15. Slovenskí študenti v Škótsku
  16. Doktorandi a doktorandky Teórie vyučovania matematiky a študentky učiteľstva matematiky na Katedre matematiky FPV UMB Banská Bystrica
  17. Slovenskí študenti na University of Glasgow
  18. Slovenskí študenti (a ďalší podporovatelia) v Brne
  19. Iniciatíva podporujem protestujúcich učiteľov a lekárov
  20. Britskí študenti vyučovania angličtiny ako cudzieho jazyka
  21. List slovenských študentov v zahraničí Iniciatíve vysokoškolských učiteľov
  22. List slovenských študentov v zahraničí ministrovi školstva
  23. List absolventov STU svojej alma mater
  24. Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku

Jednotlivci a iné organizácie:

  1. Kampaň A DOSŤ!
  2. Aktívny študent
  3. Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom
  4. Podpora od rodiča
  5. Talentída, n. o.
  6. Turnaj mladých fyzikov
  7. Nadácia pre deti Slovenska
  8. Štrajkujúci rodič
  9. Iniciatíva Veda chce žiť!
  10. Slovensko.digital
  11. Trojsten, o. z.
  12. Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie BA I
  13. P-MAT, n.o.
  14. Základná organizácia č. 6 SZOPK Bratislava
  15. Festival komornej hudby Konvergencie
  16. Aspekt
  17. Rodič Kamil Kandalaft
  18. Slovenský tím medzinárodnej štúdie „Health Behaviour in School-Aged Children“
  19. Goetheho inštitút
  20. Spoločnosť učiteľov nemeckého jazyka a germanistov
  21. Štrajkujúci učitelia z cirkevných škôl
  22. Bratislavský samosprávny kraj
  23. Jamila Maharramova, Azerbajdžan
  24. Graham Crookes, University of Hawai'i, USA
  25. Basma, učiteľka, Sýria
  26. Irene Millán, Madrid, Španielsko
  27. Yuya, Japonsko
  28. Priatelia Rače, o.z.
  29. Podporovatelia na portáli Jablko
  30. Lina, učiteľka, Čína
  31. Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Hubeného, Bratislava
  32. Asociácia nezávislých producentov
  33. JUDr. Peter Bročka LL.M. - primátor mesta Trnava
  34. Slovenskí ekonómovia pôsobiaci na Slovensku a v zahraničí
  35. Slovenskí doktorandi a fyzici z Univerzity Komenského pracujúci v nemenovanej vedeckej inštitúcii sídliacej v Ženeve :)
  36. Heinrich Falb, učiteľ, Kassel, Nemecko (reakcia na článok v Süddeutsche Zeitung)
  37. Louise, učiteľka, Grécko
  38. Archtung, občianske združenie ktoré organizuje Noc architektúry

Osobne nás podporili

Odoslaním podpisu cez formulár podporilo Iniciatívu slovenských učiteľov 10706 ľudí:

  1. Alena Rapošová, Bratislava
  2. Alena Vicenová, Bernolákovo
  3. Lukáš Belianský, Partizánske
  4. Iveta Bernátová, Bzenov
  5. Frank Schindler, Bratislava
  6. Stanislav Tinka, Borinka
  7. marcela szathmaryova, kosice
  8. Katarína Hoštáková, Žilina
  9. Hana Pavlendová, Zvolen
  10. Miroslava, Skubeňová
  11. Veronika Krajmerová, Lovča
  12. Milan Masarovič, Bratislava
  13. Peter Palček, Žilina
  14. Ing.Iveta Sedláková, PhD, Žilina
  15. Jan Kuzmik, Bratislava
  16. Tibor Winkler, Bratislava
  17. Ivan Olejár, Prešov
  18. Tomáš Zámečník , Trenčín
  19. Alžbeta Holá, Bratislava
  20. Peter Urban, Banská Bystrica
  21. Adriana Šterdasová, Jasenica
  22. Alexandra Krissova, Bratislava
  23. Miriam Dúcka, Zs s Ms Dvorec
  24. Mgr. Ivana Janáková, Zvolen
  25. Janka Képesová, Čečejovce
  26. Ľubica Melichová, Zvolen
  27. Andrej Gendiar, Bratislava
  28. Michal Blaho, Gáň
  29. Štefan Olejník, Bratislava
  30. Enric Pardo, Bratislava
  31. Ľubica Marková, Zvolen
  32. Iveta Huttererová, Zvolen
  33. Daniel Tunega, Bratislava
  34. Spolocnost pre predskolsku vychovu, Zvolen
  35. Vladimír Wieser, Liptovský Mikuláš
  36. Jan Ondrejčik, Nálepkovo
  37. Mgr.Zuzana Ondrejčikova, Nálepkovo
  38. Mgr.Helena Strompfová, Nálepkovo
  39. Matej Polák,Doc. Ing. PhD, Kamenica nad /Cirochou
  40. Eva Mrázová, Bratislava
  41. Lucia Budajová, Brezno
  42. Radovan Kyška Pipík, Banská Bystrica
  43. Martin Djablik, Kysucke Nove Mesto
  44. Nikola Jankovič, Bučany 727
  45. Ondrej Strnád, Banská Bystrica
  46. Jana Jelenčiaková, Bratislava
  47. Jozef Markoš, Bratislava
  48. Juraj Varga, Bratislava
  49. Viktória Lešníkíková, Banská Bystrica
  50. Viktor Lešník, Banská Bystrica
  51. Mgr. Eva Kollarova, PhD., Bratislava
  52. Natalia Vargova, Bratislava
  53. Mgr.Erika Backova, Senec
  54. Mária Šumichrastová, Nemšová
  55. Eva Vancova, Bratislava
  56. Andrea Rolková, Kremnica
  57. Mojmír Kališ, Bratislava
  58. Sebastian Hmilanský , Bratislava
  59. Eva Vokabrodova, Bratislava
  60. Milan Brachňák, Bratislava
  61. Michal Radič, Podtureň
  62. Marián Repiský, Krupina
  63. Andrea Hagonyová Šipekyová, Horné Saliby
  64. sona starobova, Bratislava
  65. Ingrid Bitterová, Komárno
  66. Ivan Olejár, Prešov
  67. Ivica Baratková, Bratislava
  68. Igor Strnisko, PhD., Lisková
  69. Andrea Rezekova, Bratislava
  70. Mária Chudíková, Spišské Vlachy
  71. Olga kunstekova, Trencin
  72. Dagmar Popjaková, Bratislava
  73. Peter Borčin, Topoľčianky
  74. Michael Lorincz DiS.art, Veľký Kýr
  75. Marianna Richtáriková, Bratislava
  76. Ľubomír Kováč, Košice
  77. Matej Antalek, Stara Tura
  78. Erik Bartos, Nove Mesto Nad Vahom
  79. Martin Broska, BRATISLAVA
  80. Andrej Zimeľ, Bystrčka
  81. Vladimír Crmoman, Nitra
  82. Gabriela Crmomanová, Nitra
  83. Lucia Bartková, Spišská Nová Ves
  84. Asociácia výchovných poradcov , Levice
  85. Eliška Bálintová, Tisovec
  86. Sofia Albertová, Rimavská Sobota
  87. Milan Katreniak, Tisovec
  88. Filip Hudec, Bratidlava
  89. Jana Stefakova, Chicago, IL USA
  90. Daniel Stefak, Chicago, IL USA
  91. Alexandra Hucekova, Zilina
  92. Martina Maľová, Ivanka pri Dunaji
  93. Peter Čilek, šaľa
  94. Mária Miklušičáková, Námestovo
  95. Michaela Šušková, Námestovo
  96. Elena Jandikova, Banská Bystrica
  97. katarina vilhanová, Košice
  98. Magdaléna Žišková, Bratislava
  99. Rebeca Vašková, Jelka
  100. Terézia Horniaková, Nová Baňa
  101. Mária Kovácsová, Lučenec
  102. Ingrid Turisová, Banská Bystrica
  103. Ján Mihálik, Ivanka pri Dunaji
  104. Zuzana Marcinová, Sobrance
  105. Lenka Zámečníková, Bratislava
  106. Michal Lečko, Soblahov
  107. Michal Blšák, Bratislava
  108. Jozef Onderčin, Bratislava Petržalka
  109. Elena Vaníková, Bratislava
  110. Anna Bajčanová, Bratislava
  111. Martina Martausova, Presov
  112. Mgr. Danka Hnilicová, 90604 Rohov
  113. Pavol Krajčír, Bratislava
  114. Maria horvatova, Borinka
  115. Nikola Grolmusová, Kanianka
  116. Domnik Kralik, Košice
  117. Ing. Boris Kacer, Bernolakovo
  118. Tomáš Švec, Závod
  119. Igor Sobolik, Bratislava
  120. Michal Vaclavik, Sušany
  121. Jana Marcineková, Zvolen
  122. Marián Gazdík, Bratislava
  123. Ingrid Vargova, Samorin
  124. jozef Trnka, Gbeľany
  125. Juraj Valko, Žilina
  126. Nikola Turčiaková, Pavlova Ves
  127. Martin Derner, Bratislava
  128. Scarlet Alberova, Rimavska Sobota
  129. Monika Svrčková, hamuliakovo
  130. Ivan Král, Bojničky
  131. Matej Šándor, Rimavská Sobota
  132. Mgr.Zdenka Práznovská, Pata
  133. zaza pastirik, bratislava
  134. Ing. Pál Perleczky, Horné Saliby
  135. Katarína Vassalová, Bratislava
  136. Juraj Podoba, Bratislava
  137. Robert Roth, Bratislava
  138. Martina Kobolková, Senec
  139. Jana Vaľková, Mgr., Trenčianska Teplá
  140. Vladislav Močári, banska bystrica@gmail.com
  141. Lenka Mazakova, Košice
  142. Magdaléna Paluchová, Čadca
  143. Miloš Minárik, Piesšťany
  144. Katarína Mádelová, Bratislava
  145. Miroslava Krescenko, Trnava
  146. Karin Krchnáková, Bratislava
  147. Helena Rodáková, Vápeník 36
  148. Terézia Slanináková, Skalité
  149. Vasilko Ján, Košice
  150. Vlasta Košárová, Hlinné
  151. Veronika Hucíková, Žilina
  152. Alexandra Skirčáková, Dolný Kubín
  153. Dorota Petrušková, Prešov
  154. Anna Kucharíková, Bratislava
  155. Marek Vidiš, Poprad
  156. Branislav Horváth, Horné Orešany
  157. Adriána Milotová, Radošovce
  158. Alena Grílusová, Námestovo
  159. Hana Chorvátová, Banská Bystrica
  160. Zuzana Bukovská, Košice
  161. Ondrej Straka, Šoporňa
  162. Norbert Mogyorósi, Krásnohorské Podhradie
  163. Tereza Kukučková, Trenčín
  164. Katarína Kočnerová, Šaľa
  165. Helena Andreeva, Michalovce
  166. Lucia Kišová, Bratislava
  167. Zuzana Koprušáková, Sp. Teplica
  168. Prof. Dr. h. c. Ing. Juraj Stern, PhD , Bratislava
  169. Edeltraud Janáčiková, Banská Bystrica
  170. Simona Opatová, Beckov
  171. Stanislav Styan, Bratislava
  172. Michaela Múčková, Závod
  173. Oľga Kudláčová, Bratislava
  174. Gabriela Pleschová, Bratislava
  175. Nikola Jankovič, Bučany
  176. Juraj Havlík, Selce
  177. Eva Marčáková, Trenčín
  178. Matej Jakab, Trebišov
  179. Peter Spišák, Michalovce
  180. Katarina Katinova, Bratislava
  181. Maria Spisakova, Michalovce
  182. Miriam Trnková, Jasová
  183. Kristína Vargová, Veľký Šariš
  184. Anna Rumanova, Nitra
  185. Ladislav Ruman, Nitra
  186. zuzana kyselova, bratislava
  187. Daniela Olejárová, Bratislava
  188. Jaroslav Gurican, Bratislava
  189. Pavol Fačko, Dolný Kubín
  190. Magdaléna Šandríková, Pukanec
  191. Lukáš Meňhert, Čierne Kľačany
  192. Miroslav Krchňavý, Bratislava
  193. Martin, Bušík
  194. Karol Benko, Dubnica nad Váhom
  195. Gabriela Potisková, Bratislava
  196. Nadežda Bystrická, Bratislava
  197. Jana Minarikova, Nitra
  198. Sviatoslav Molnár ml., Bratislava
  199. Drahoslav Gasparovic, Rovinka
  200. Ján Baláž, Banská Štiavnica
  1. Jozef Madzin, Poprad
  2. Petra Huliaková, Žilina
  3. Peter Pakan, Žilina
  4. Vlado Potisk, Bratislava
  5. Ivan Polčic, Bratislava
  6. Miroslav Balala, Žilina
  7. Rastislav Sopúch, Bratislava
  8. Zuzana Englmanová, Bratislava
  9. Simona Rajčániová, Bratislava
  10. Romana Letanovská, Prievidza
  11. Tomas Podmanik, Topolcany
  12. Daniel Gašpierik, Košice
  13. Petra Sýkorová, Žilina
  14. Mariana Damborská, NITRA
  15. Barbora Bezáková, Banská Bystrica
  16. Tomáš Košík, Bardejov
  17. Marek Čecho, Spisska Nová Ves
  18. Ivan Feigl, Košice
  19. Darina Dvorská, Bratislava
  20. Radana Štrbáková, Bratislava
  21. Miriam Bicková, Košice
  22. Iniciatíva študentov pedagogických odborov VŠ, Trnava
  23. Dominik Turiak, Zilina
  24. Roman Hofreiter, Liptovský Mikuláš
  25. Matus Antolik, Poprad
  26. Marcela Vlčeková, Bratislava
  27. Csaba Hóka, Bratislava
  28. Hana Stanková, Bratislava
  29. Petra Laktišová, Bratislava
  30. Jana Stanislavova, Rudňany
  31. Alena Bachratá, Žilina
  32. Anezka Miskelova, Ziar nad Hronom
  33. Antónia Karabová, Bratislava
  34. Veronika Búcsiová, Most pri Bratislave
  35. Matej Zigo, Modra
  36. Klaudia Gužáková, Rimavská Sobota
  37. Judita Dobrá, Galanta
  38. Martin Bachratý, Žilina
  39. Pavol Roman, Trnava
  40. HELENA LAUCIKOVA, Bratislava
  41. Vlado Talian, Bratislava
  42. Lucia Gregorová, Bratislava
  43. Alžbeta Menyhartová, Horné Mýto
  44. Eszter Menyhartová, Horné Mýto
  45. Gábor Jakubecz, Topoľníky
  46. Alžbeta Jakubeczová, Topoľníky
  47. Zuzana Jašková, Sobrance
  48. Gergely Vörös, Lehnice
  49. Dusan Janecek, Tvrdosin
  50. Jarmila GurSKA, bratislava
  51. Matej Turza, Bratislava
  52. tünde mészárot, balon
  53. Nikola Gálová, Šaľa
  54. Martin Meľuch, Čabiny
  55. Marián Solnica, Nové Zámky
  56. Helena Subjaková, Lehota pod Vtáčnikom
  57. Jakub Pullmann, Žiar Nad Hronom
  58. Lucia Šohajdová, Skalica
  59. clovek pre cloveka,n.o., presov
  60. Martin Mocko, Bratislava
  61. Šimon Grác, Topolcany
  62. Marek Horniak, Nová Baňa
  63. Terézia Horniaková, Nová Baňa
  64. Tomáš Bako, Klasov
  65. Michal Alexovič, Koškovce
  66. Richard Balogh, Bratislava
  67. Adam Válek, Bratislava
  68. Tomáš Derka, Vysoká pri Morave
  69. Lilla Koreňová, Bratislava
  70. Marek Števuliak, Hladovka
  71. Drahotín Drdák, Žilina
  72. Peter Beňuš, Bratislava
  73. Beáta Miľová, Košice
  74. Jakub Ďurech, Bratislava
  75. Filip Skultety, Poruba
  76. Jolana Darulová, Banská Bystrica
  77. Katarína Koštialová, Zvolen
  78. Lenka Grófová, bratislava
  79. Zdena Krišková, Poprad
  80. Erika Štefanková, Čierna Lehota
  81. Miroslav Faturík, Beluša
  82. Michal Kren, Bratislava
  83. Viera Pixová, Bratislava
  84. Dominik Kačmár, Malcov
  85. Michal Melúch, Bratislava
  86. Karol Marso, Bratislava
  87. Viera Miššíková, Bratislava
  88. Miroslav Procházka, Petrova Ves
  89. David Csomor, Bratislava
  90. Matej Uhlik, Bratislava
  91. Martin Mekota, Bratislava
  92. Matej Képeš, Moldava nad Bodvou
  93. Marek Bernád, Bratislava
  94. Martin Brakl, Bratislava
  95. Tatiana Kúdelová, Bratislava
  96. Kamila Šandalová, Bratislava
  97. terézia kaššovicová, Štvtok
  98. Juraj Branický, Žilina
  99. Ivana Shawkatová, Bratislava
  100. Adriána Ščamborová, Veľké Kapušany
  101. Ľubomír Revay, Skalité
  102. Mária Revayová, Skalité
  103. Jozef Bendík, Bratislava
  104. Lubica Pešková, Dubová
  105. Dáša Semjanová, Košice
  106. Barbora Repková, Bratislava
  107. Peter Tylka, Liptovsky Mikulas
  108. Peter Hucík, Žilina
  109. Mgr. Nataša Gundová, Považská Bystrica
  110. Martina Brezová, Bratislava
  111. Angela Klamová, Pezinok
  112. Martin Flaška, Bratislava
  113. Matúš Kišša, Krpeľany
  114. Alžbeta Meňkyová, Michalovce
  115. Miroslava Raničová, Michalovce
  116. Viera Krešáková, Banská Bystrica
  117. Chiara Rasochová, Bratislava
  118. Ján Vecan, Košice
  119. Ľubica Černá, Bánov
  120. Matej Petroci, Poprad
  121. Ivan Galdík, Rimavská Sobota
  122. Mária Šabíková, Bratislava
  123. Elena Fedorová, Zákamenné
  124. Ivana Takacova, Kosice
  125. Alena Bodingerová, scenáristka, Bratislava
  126. Peter Kováč, Rimavská Sobota
  127. Lucia Zivnova, Bratislava
  128. Ruzena Zivnova, Skalica
  129. Mariana Pavelková, Likavka
  130. Marek Mati, Mojš 91, 010 01 Žilina
  131. Ivana Rusnáková, Revúca
  132. Roman Pašteka, Bratislava
  133. Dana Jarošová, Trenčianske Teplice
  134. Ján Klíma, Bratislava
  135. Michaela Borikova, Bratislava
  136. Martina Vacová, Humenné
  137. Lucia Karlikova, Povazska 18
  138. Anastázia Strečková, Zvolen
  139. Tomáš Rajtík, Bratislava
  140. Sidonia Csolleova, Bratislava
  141. Štefan Mentel, Bratislava
  142. Viktória Gavaldová, Ivanka pri Dunaji
  143. Pavol Blaho, Modra
  144. Mgr.art Anabela Bačíková, Bratislava
  145. Kristína, Dulinová
  146. Patrik Florek, Dublin
  147. Jana Chrenová, Sľažany
  148. Jozef Starna, Košice
  149. Juraj Košík, Púchov
  150. Jan Bugar, Levice
  151. Milada Bugarova, Levice
  152. Mária Potomová, Tisinec
  153. Petra Horváthová, Košice
  154. Šarlota Starnová, Košice
  155. Ing. Zuzana Kassaiova, Kosice
  156. Vladimíra Chalásová, Banka
  157. Martin Skuhra, Poprad
  158. Silvia Zdútová, Bratislava
  159. Ján Karaffa, Veľký Šariš
  160. Sofia Skokanová, Poprad
  161. Mária Hrbasová, Trenčín
  162. Lívia Muntágová, Vrútky
  163. Štefan Mentel, Bratislava
  164. Mariana Mentelová, Bratislava
  165. Robert Chlebovič, Poprad
  166. Paula Berkyová, Vlkanová
  167. Petra Berkyová, Vlkanová
  168. Alexandra Gerbová, Snina
  169. Viktor Pecer, Košice
  170. Renáta Gondová, Slatvina
  171. Gabriela Kyzeková , Púchov
  172. Katarína Rusnáková, Akadémia umení, Fakulta výtvarných umení, Banská Bystrica
  173. Nora Bělousovová, Miloslavov
  174. Hana Smitková, Bratislava
  175. Ján Révay, Veľká Čausa
  176. Martin Zámečník, Bratislava
  177. Jozef Tiňo, Bratislava
  178. Marta Petrášová, Bratislava
  179. Daniela Moravčíková, Vrbové
  180. Eva Tiňová, Bratislava
  181. Marta Machajdíková, Bratislava
  182. Marcel Abas, Trnava
  183. Mária Neupauerová, Poprad
  184. Monika Klapková, Bratislava
  185. frantisek demeter, bratislava
  186. Ľubomír Bohňák, Košice
  187. Janka Bohňáková, Košice
  188. Michal Hlatký, Trnava
  189. Katarína Kňazovická, Prešov
  190. Ľubomír Jahoda, Banská Bystrica
  191. Martin Schoeller, Bratislava
  192. Michal Rehák , Dubnica nad Váhom
  193. Michal Kostúr, Banská Bystrica
  194. Anna Vitázková, Modrová
  195. Miroslav Slivko, Košice
  196. Mária Sovíková, Radoľa
  197. Mirka Hrubalová, Trnava
  198. Igor Hrubala, Trnava
  199. Daniela Macejková, Vinohrady nad Váhom
  200. Juraj Fraňo, Štúrovo