Podrobnosti o akciách nájdete v zozname akcií.

Otvorený list ministrovi školstva

29. 1. 2016

vážený pán minister

Juraj Draxler, MA
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Stromová 1
813 30 Bratislava

 

29.1.2016

Bratislava

VEC: Otvorený list ministrovi školstva Jurajovi Draxlerovi

Vážený pán minister,

vzhľadom na alarmujúci stav školstva, kde momentálne zotrváva v ostrom štrajku takmer 11 000 pedagógov na viac než 750 školách,  Vás chceme vyzvať na urýchlené riešenie situácie. Štrajk učiteľov, do ktorého sa celkovo zapojilo už viac ako 13 tisíc pedagógov z viac ako 850 škôl,  je krajným riešením a momentálne zasahuje viac ako 130 000 detí a žiakov, ktorým vláda svojou nečinnosťou nevie naplniť základnú garanciu práva na vzdelanie, čím si neplní svoju povinnosť.

Z týchto dôvodov by sme Vás chceli pozvať  na stretnutie v priestoroch Spojenej školy Novohradská 3 v Bratislave, v pondelok 1. februára 2016, kde sme pripravení otvorene rokovať o našich požiadavkách.

Vážený pán minister, dnešná situácia je výnimočná. Opakovane ste deklarovali požiadavku navýšenia financií do školstva ako prvého kroku pre zvyšovanie kvality. Iniciatíve slovenských učiteľov sa podarilo preukázať spoločenskú objednávku našich požiadaviek. Pre Vás je toto obdobie jedinečnou šancou,  ako môžete zakončiť svoje pôsobenie v tejto vláde s výsledkom, ktorý posunie školstvo výrazne vpred.

S pozdravom,

Vladimír Crmoman

za štrajkový výbor Iniciatívy slovenských učiteľov

 

 

 

 

V médiách

Zobraziť viac